تحول دیجیتالی

ما فرهنگ، روش‌های عملیاتی و استراتژی کسب و کارمان را بر اساس تجربیات قبلی می‌سازیم. اما در نهایت موفق نمیشویم خودمان رو با اقتصاد دیجیتالی در حال ظهور وفق بدهیم. علت این است که چیزهایی که قبلا کار می‌کردند حالا دیگر نمی‌کنند و سازمانها نیاز دارند تکامل پیدا کنند.

اگر سازمان شما میخواد که همه پتانسل‌های وب را تحت سلطه خودش بگیرد، باید یک سری تغییرات اساسی و بنیادی را در خودش ایجاد کند و لازم است چند قدم مهمی که در ادامه توضیح میدهیم رو بردارید.

یک هسته دیجیتالی در تیم خود ایجاد کنید

دیجیتال چیزی نیست که بشود برون سپاریش کرد یا در قالب یک پروژه به شخصی واگذارش کنیم تا برایمان درستش کند. دیجیتال ابزاری هست که روی همه جنبه‌های سازمان از روش تعامل با مشتری تا تقسیم وظایف و اختیارات کارمندها اثر میگذارد.

برای اینکه بتوانید در عرصه دیجیتال حضور موثر و کارآمد داشته باشید به یک تیم دیجیتالی نیاز دارید که به شما در انجام دگرگونی‌ها کمک کند. تیمی که باید برای همیشه داشته باشید. نیاز شما به آنها به این خاطر میباشد که کشف کنند دیجیتال از چه طریقی میتواند به شما کمک کند،‌ سازمان‌تان را تمرین بدهند و یک فرهنگ دوستانه دیجیتالی جدید ایجاد کنند.

به دیجیتال استقلال مورد نیازش رو بدهید

دیجیتال باید یک بخش مستقل از سازمان شما باشد. اگر قرار باشد برود زیر مجموعه یک چیزی مثل بازاریابی، در نهایت فقط به چشم یک ابزار بازاریابی به آن نگاه می شود و نه بیشتر. دیجیتال باید از نظر عملکرد و نگاه به صورت یک بخش مستقل از سازمان باشد.

به تیم دیجیتالی قدرت بدهید

به واسطه مهارت‌های تکنیکی که متخصصین وب دارند، اغلب آنها را صرفا فقط یک مجری می‌بینند. یعنی اهداف، استراتژی و هدایت دیجیتالی دارد یه جای دیگر از سازمان تعریف میشود.

تیم دیجیتالی باید در تعریف برنامه‌های عملیاتی سازمان شما نقش داشته باشد. باید به آنها مجوز و قدرت بدهید تا در مورد مسایل دیجیتالی شما اثرگذار باشند و به حضور شما در دنیای دیجیتال رنگ و شکلی را بدهند که باید باشد.

آنها تخصص و تجربه‌ایی که لازم هست را دارند. بنابر این نباید بدون در نظر گرفتن میزان اثرگذاری‌شان، فقط برای اجرا کردن و ساختن ایده‌ها از آنها استفاده کنید.

یک رهبر دیجیتالی قدرتمند منصوب کنید

اگه تیم دیجیتالی قرار است یک چنین نقش محوری را در دگرگونی کسب و کار و بهره برداری از ابزارهای دیجیتالی بازی کند، نمی‌تواند فقط از چند نفر نیروی تازه کار و بی تجربه تشکیل شده باشد.

استراتژی‌دیجیتالی شما نیاز به یک رهبر قوی و با تجربه دارد. کسی که دانش دیجیتال و تجربه کسب و کاری داشته باشد و به روش استفاده سازمان از ابزارها شکل بدهد.

این شخص باید روی حوزه دیجیتال قدرت و اختیار کامل داشته باشد. قدرت و صلابت شخصیت داشته باشد که بتواند فرهنگ سازمانی را با ارائه راهکارهای دیجیتالی به چالش بکشاند و یا زیر و رو کند.

به دیجیتال به عنوان راه حل نگاه کنید

دیجیتال اغلب به سازمان شما راهی برای انجام دادن بهتر و سریعتر کارها با هزینه کمتر نشان میدهد. متاسفانه خیلی از سازمان‌ها موفق نمیشوند از این پتانسیل و ظرفیت استفاده کنند؛ چون میخواهند به عقب برگردند و با روش‌های قبلی کارها را پیش ببرند.

برای اینکه از به حاشیه رفتن دیجیتال پیش گیری کنید، می‌تونید از رویکردی استفاده کنید که ما نامش رو میگذاریم «دیجیتال به طور پیش فرض». سازمان شما قبل از اینکه به جایگزین‌ها فکر کند، باید همیشه و در ابتدا به دنبال راهکارهای دیجیتالی باشد. این کاری است که باعث میشود ظرفیت و نگاه دیجیتالی در سازمان بالا برود.

مطمئن بشوید دیجیتال یک نماینده دارد

برای سازمانی که می‌خواهد حداکثر استفاده را از دیجیتال ببرد، لازم است یک نفر با تخصص دیجیتالی توی مدیران ارشدش باشد. متاسفانه بیشتر مدیران ارشد تفکرات سنتی پیش از عصر دیجیتال دارند. بنابر این خیلی ضروری است که یک نفر را از خارج وارد کنید و به او در تیم مدیریت مسئولیت بدهید.

مشتری محور بشوید

دنیای دیجیتال به شما فرصت میدهد که خیلی بهتر در مورد مشتری‌هایتان اطلاعات بدست بیاورید و به او خدمات بدهید.

مشتری‌های آنلاین دیگر یادگرفته اند که بهترین و بالاترین کیفیت خدمات رسانی را بخواند. برای یک سازمان در صورتی که میخواهد در دنیای دیجیتال موفق باشد لازم است که مشتری محور باشد و از ابزارها استفاده کند تا بتواند نیازهای مشتریانش را بهتر درک کند.

توسعه ادامه دار و منظم رو بپذیرید

خیلی از سازمان‌ها دیجیتال را مانند یک پروژه ساختمان سازی می‌بینند. کاری که با یک هزینه محدود و یک فرایند نگهداری خیلی کوچک انجام میشود. ولی ما معتقدیم که باید آن رو مثل یک باغ ببینند. یک باغ نیاز دارد که بطور مداوم کاشته بشود، پرورش پیدا کند و هرس بشود. باغ‌ها به بهینه‌سازی ادامه دار نیاز دارند.

سازمان‌ها باید یه برنامه ادامه دار برای نظارت بر دیجیتال داشته باشن.

سازمان‌ها باید روی رفتار کاربران‌شان تمرکز کنن و دنبال راه‌های جدید برای پاسخ گویی به نیازهای آنها بگردند. این کار به شکل یک پروژه محدود زمان دار ممکن نیست.

یک استراتژی تر و تمیز تنظیم کنید

ما اعتقاد داریم که هر سازمانی به یک استراتژی تر و تمیز برای استفاده موثر از دیجیتال نیاز دارد. تیم دیجیتالی باید از کار تحت فشار و صرفا اجرایی خارج بشود و در کنار سایر واحد‌ها قرار بگیرد و روی برنامه‌های توافق شده کار کند.

این استراتژی نباید ایزوله باشد. سازمان نیاز دارد که استراتژی‌دیجیتالش رو با همه جنبه‌های خارجی و نیازهای مشتریانش گره بزند. باید بتواند با تغییر معیارها منطبق بشود و سیاست هابش را بر اساس چیزی که دنیای دیجیتال نیاز دارد تغییر بدهد.

یه استراتژی‌دیجیتال خوب باید به جای اینکه روی «کارهایی که سازمان میخواهد مشتری انجام بدهد» تمرکز کنه، روی «کارهایی که مشتری میخواهد انجام بدهد» متمرکز باشد.

 

ویرا اندیش خاورمیانه چه کمکی به شما می کند.

در فرآیند تحول دیجیتالی شما نیاز به مشاوران حرفه ای برای درک نیازها و فرآیندهای لازم جهت گذر سنتی به دیجیتال دارید. پس از آن باید برای شما برنامه ریزی شود، اقدامات اولیه انجام شود و تیم تحول دیجیتال در سازمان شما تشکیل شود تا پس از استقرار آنها، مشاوران شما کار را به آنها بسپارند و مأموریت خود را تمام کنند.

مطمئناً ویرا اندیش خاورمیانه به عنوان یک مشاور قدرتمند تمامی مراحل را برای شما برنامه ریزی و اجرا خواهد کرد.